WYPADANIE WŁOSÓW       Nadmierne wypadanie włosów jest problemem który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jest to proces naturalny, gdy weźmiemy pod uwagę trzy fazy życia włosa: wzrostu, przejściową i spoczynku. Człowiek traci ich przeciętnie od 60 do 150 dziennie i jest to norma. Jeśli jednak widzimy, że tracimy ich znacznie więcej podczas mycia głowy czy czesania, to znak, aby dokładniej im się przyjrzeć. Często jest to sytuacja przejściowa. Wiąże się to najczęściej z ogólnym osłabieniem organizmu, stresem, monotonną lub rygorystyczną dietą, zabiegami chirurgicznymi, ciążą lub długotrwałym przemęczeniem. Często wystarczy tylko zadbać o to, by ciało miało możliwość regeneracji i wszystko wraca do normy, ale zdarzają się sytuacje, w których nawet wypoczynek nie przynosi zamierzonych rezultatów. Naturalny cykl rozwojowy włosów, gdy zostaje zaburzony, może skutkować widocznym przerzedzeniem fryzury, a nawet łysieniem. Warto wówczas udać się po poradę do lekarza. Ignorowane objawy mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji.


CHOROBY I LEKI

       Współczesna medycyna jest w stanie wykazać wiele chorób oraz dolegliwości, których skutkiem jest utrata włosów. O postawienie diagnozy najlepiej zwrócić się do lekarza, na przykład dermatologa lub trychologa. Takie schorzenie może towarzyszyć chorobom skóry głowy, takim jak np. egzema, łuszczyca, silna postać łupieżu, grzybica. Objawy niektórych z nich widać gołym okiem, inne są niewidoczne - jak na przykład zaburzenia w poziomie proporcji hormonów między hormonami żeńskimi i męskimi, czyli zbyt dużo testosteronu i zbyt mało estrogenu. Taka sytuacja może być również wywołana grypą czy wysoką gorączką. W przypadku infekcji skórnych (m.in.: grzybica) wystarczy niekiedy zastosować specjalne preparaty przeciwzapalne, aby zatrzymać proces utraty. Niekiedy jednak nie jest to tak proste, a wypadanie stanowi przyczynę dużo poważniejszych schorzeń, jak: toczeń, cukrzyca, tarczyca. Niekiedy może być to wywołane przyjmowaniem określonych leków, a niszczący proceder ustępuje wraz z zaprzestaniem terapii lekami.


DZIEDZICZENIE I WIEK

      Często też bywa że, nie mamy na to większego wpływu, ponieważ wynika to z genetycznych, osobniczych skłonności, odziedziczonych po przodkach. W konsekwencji osoby z rzadkimi lub skłonnymi do wypadania włosami nie mogą liczyć na bujną fryzurę. Wiek w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia ich liczby. Im jesteśmy starsi, to mamy ich po prostu mniej. Upływ lat nie omija bowiem także mieszków włosowych, które wytwarzają coraz słabsze i krótsze włosy. środkiem zaradczym mogą się wtedy okazać farmakologiczne preparaty wzmacniające lub skorzystanie z szerokiej gamy dostępnych produktów kosmetycznych, lub ortopedycznych jak peruka lub uzupełnienie.


STYLIZACJA I PIELĘGNACJA

      Czasami nadmierne wypadanie włosów jest wynikiem ich niewłaściwej pielęgnacji - używanie zbyt agresywnych środków w postaci farb, rozjaśniaczy, lakierów czy wysuszających szamponów, częste farbowanie, prostowanie, skręcanie. Również wystawianie włosów na słońce i wiatr w nadmiarze może przyczynić się do ich osłabienia, a w rezultacie ich utraty. Grzebienie z ostrymi ząbkami, twarde szczotki, zbyt uciskające gumki i spinki oraz za mocne wycieranie mokrych włosów ręcznikiem prowadzą do mechanicznych uszkodzeń włosa.


POMOC

      Wielu z nas mierzy się z problemem wypadania włosów samodzielnie, stosując przeróżne preparaty na własną rękę. Czasami pomagają, czasami nic nie dają. Sprawa jest niezwykle delikatna i często wstydliwa dlatego tak trudno się przemóc aby wyjść i szukać pomocy. Podstawą walki z tym problemem jest poznanie przyczyny utraty włosów, wtedy łatwiej jest nam zdecydować w kajkim kierunku powiniśmy podążyć aby poprawić swój wizerunek i samopocucie. Dla osób które np: przechodzą chemioterapię, często idealnym rozwiązaniem jest peruka syntetyczna, ponieważ jest na okres przejściowy a wiadomo jest że 95% osób odzyskuje swoje włosy po zakończeniu chemioterapi. Kilka miesięcy w dobrze dopasowanej fryzurze bardzo poprawia komfort psychiczny i nastawienie do świata. Dla osób z przerzedzonymi włosami doraźnym i dobrym rozwiązaniem poza dopinką lub uzupełnieniem jest Nanogen preparat zagęszczający włosy. Dla osób z permanentną utratą włosów najczęściej poleca się perukę z włosów naturalnych z powodu jej trwałości gdyż taka peruka jest trwalsza i starczy nawet na kilka lat. Dla osób ze słabymi włosami często polecany jest przez trychologów środek kosmetyczny na bazie ekstraktów z ziół MonRin. Jest wiele możliwości radzenia sobie z problemem wypadających włosów ale wszystkie wymagają wiedzy o schorzeniu, która to pomaga określić możliwość działania.

Można umówić się z nami telefonicznie lub przez e-mail na konsultację, która trwa około jednej godziny. Podczas której, można obejrzeć dostępne rozwiązania i w niekrępujących warunkach przymierzyć ich dowolną ilość lub też przeprowadzić nieinwazyjne badanie mikro-kamerą w celu skontrolowania stanu skóry i włosów. Nasz specjalista widząc ubytek włosów i schorzenie pomoże w doborze najodpowiedniejszego rozwiązania.

Copyright © 2023 Bogadar. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by W3layouts